Iirisepallid on põnev ja kaval maius väikestele magusasõpradele.

Kass Arturi iirisepallid

Iirisepallid on laste lemmikud

Tõenäoliselt mäletab suur osa praeguseid vanemaid ja vanavanemaid ETV legendaarset lastesaadet “Laupäeva õhtul koos isaga.” Toona juhtis saadet armastatud kunstnik Raivo Järvi ning muuhulgas õpetati seal vaatajatele, kuidas valmistada maiust maisipulkadest ja sulatatud iirisest. Kuna stuudios viibis ka kass nimega Artur, hakati seda rahvasuus nimetama Kass Arturi koogiks. Meie iirisepallid on tehtud sarnase põhimõttega, kuid maisikrõpsu ümbritsev iiris on pisut pehmem ning pallid ise üksteisest eraldatud. Ikka selleks, et toodet oleks ilma murdmise või lõikamiseta mugavam tarbida. Pallikeste kuju meeldib iseäranis väikestele magusasõpradele ning mitmes küsitluses on välja tulnud, et Maris Gildeni toodetest on just iirisepallid laste lemmikvalikuks.

Küsisima Facebookis oma fännidelt, kuidas kutsutakse Kass Artur iirisepalle kodudes ja saime koguni 35 erinevat hellitusnime! Levinumad toome ka välja:

Kass Artur iirisepallid kliendiuuring

Kliendiuuring: Niimoodi kutsutakse Kass Artur iirisepalle kodudes.

Kass Artur iirisepallid on põnevad ja mängulised

Iirisepallide sisemuses on pehme, samas kergelt krõpsuv maisipall, mis on saadud maisitangu ekstruuderis rõhu all töödeldes. Pealt on Arturi pallid kaetud kreemja kooreiirisega. Kokkuvõttes tekib iirisepalle süües selline efekt: iiris teeb esmalt suu magusaks ning maisipall hoiab magusat massi kauem suus ja takistab selle “ära sulamist”. Magus suutäis, mis kestab kauem:)

Kui soovid oma lapsele veidi mängulist tegevust pakkuda, anna talle, ideid, mida võiks iirisepallidest meisterdada. Paremini hakkavad iirisepallid kokku, kui need eelnevalt kergelt soojaks lasta.

iirisepallid

Meisterdamine iirisepallidest

Kass Arturi pallid sisaldavad 3 kalorit (kcal).

Seda siis muidugi ühe palli kohta. Sellegi poolest on tegemist väikese “häkiga”, kuidas oma pisikesed maiasmokad veidi üle kavaldada. Nimelt kalduvad lapsed olema kannatamatud (kuulus vahukommitest) ning hindama ampse või ühikuid, mida nad saavad koheselt suhu pista. Kuna iirisepallid on väga õhulised, tunneb näiteks 10 pallikest söönud laps, et on saanud juba päris mitu head suutäit. Samas on ta tarbinud ainult 30 kalorit.

Koostisosad: iiris 82% (suhkur, glükoosisiirup, magustatud kondenspiim, või, kookosrasv, päevalilleõli, joogivesi), maisitang, vaniljeekstrakt.

Toiteväärtus 100g kohta:
Energia: 1781 kJ / 425 kcal;
Rasvad: 15,2 g
millest küllastunud rasvhapped: 5,7 g
Süsivesikud: 69,8 g
millest suhkrud: 52,2 g
Kiudained: 0 g
Valgud: 2,4 g
Sool: 0,31 g

Säilivusaeg: 120 päeva, avatuna 3 päeva. Paremini säilivad toote maitseomadused, kui hoiad seda otsese päikesevalguse eest kaitstuna.

Saadaval (suuremates poodides):

iirisepallid COOP Selver Prisma grossi toidukaubad maxima