What The Fruit bars BIO - Maris Gilden

What The Fruit bars BIO

What The Fruit!?

Minult on korduvalt küsitud, et kust selline pretentsioonikas brändinimetus pärineb. Mõned aastad tagasi, Saksamaal uusi tooteideid kogudes, sattusin isuäratavate mustikabatoonide peale. Pakendil isutasid kastepiiskadega marjad ja batoon ise maitses nagu mustikas. Isegi pisut liiga mustikas. Kui pakendilt koostisosade loetelu lugesin, oli mu esimene mõte “WTF!?”. Batoon sisaldas 2% mustikaid, ülejäänu oli peamiseks datlimass ning maitseained! Tol päeval teadsin, et soovin tulla välja batooniga, kus oleks tõepoolest sees mari, mida pakendil esile tuuakse ja kui “What The Fruit” võimaliku brändinimena hiljem ajurünnakus lauale jooksis, oli valik sama hästi kui langetatud. Instagrammis jms. on selliste märksõnade eest võitlemine muidugi lõputu õudus.

Mis teeb What The Fruit batoonid eriliseks?

Valdavalt koosnevad puuvilja- ja marjabatoonid datlist või rosinast, mis mõlemad on suhteliselt soodsad puuviljad. Lisaks sellele on datli- ja rosinamass tööstuslikes seadmetes lihtsasti vormitav. Hinnalisi marju (mis sageli annavad tootele nime), lisatakse väga väheses koguses, tavaliselt külmkuivatatud kujul. Seetõttu on valdav enamik puuviljabatoone sarnased, datli alatooniga maitses.

What The Fruit batoonid ei sisalda ühtegi “ballastainet” ja marjafraktsioon tootest ongi täies mahus ehtne mari. Sellest tulenevalt värvib meie mustikabatoon keele siniseks, nagu seda teeb ehtne mustikas ning jõhvikabatoon maitseb üsna hapult, nagu üks korralik suutäis jõhvikat maitsma peabki. Ka vaarikabatoonis leidub vaarikaseemneid ja maasikabatooni erkpunane värvus tuhmub pikemal säilitamisel, nagu maasikamoosigagi juhtub.

Lisaks eelnevale on jõhvika- ja mustikabatoonides kasutatud metsamarju, mis on maitselt kultuurmarjaanaloogidest palju iseloomulikumad.

Pisut suhkrusisaldusest.

Puuviljad ja marjad sisaldavad looduslikult ca. 8…12% suhkrut, erinevas koguses kiudaineid, tühisel määral teisi toitaineid ning vett. Kui mõni puuvili või mari peaks erilist huvi pakkuma, siis üsna põhjalik toiteväärtuste tabel on ära toodud siin.

Kui vesi viljast mis tahes tehnoloogiaga eemaldada, jääbki järgi peamiselt looduslik suhkur ja kiudaine. What The Fruit batoonide suhteliselt kõrge suhkrusisaldus ei tulene lisatud suhkrust, vaid kõrgest kuivatatud marjade osakaalust tootes. Samast asjaolust, mis annab meie batoonidele harukordselt audentse maitse selles kategoorias.

Meie marjabatoonid on tehtud mahepõllumajanduslikust toorainest ning tänu väga madalale veeaktiivsusele säilivad pimedas ja jahedas kohas kuni 12 kuud.

Tulenevalt kõrgest kinkeväärtusest ja saadavusest vähestes nišipoodides, on What The Fruit üks väheseid tooteid, mida müüme otse ka lõppkasutajale. Päringu saad teha siit.